Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 13 Czerwca 2021    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Gmina partnerska Z wizytą w Isaszeg
 
 

Z wizytą w Isaszeg

E-mail Drukuj

 W dniach 19-21 sierpnia 2008 roku udaliśmy się z wizytą do naszej zaprzyjaźnionej węgierskiej miejscowości Isaszeg. Delegacja uczestniczyła w uroczystościach Dnia Świętego Stefana w Isaszeg i święta Nowego Chleba, czyli w polskim znaczeniu dożynek. Braliśmy również udział w uroczystym otwarciu placu zabaw. Plac ten został wykonany z podobnych, drewnianych elementów jakie można spotkać na terenie naszej gminy.

Jednak najważniejszym punktem wizyty było nadanie Isaszeg godności miasta. Uroczystość ta miała miejsce na placu przed tamtejszym domem kultury w obecności licznie zgromadzonych mieszkańców miasta oraz wielu dostojników państwowych i samorządowych. Akt nadania godności miasta dla Isaszeg otrzymał burmistrz Miklós Hatvani z rąk przewodniczącej węgierskiego parlamentu Katalin Szili. Burmistrzowi wręczono również symboliczny klucz do bram miasta. Isaszeg. Dzięki temu, że wszedł w poczet węgierskich miast będzie miał większe szanse budować nowoczesną infrastrukturę i będzie mógł w większym stopniu korzystać z unijnej pomocy.

W czasie pobytu bojanowskiej delegacji na ziemiach węgierskich, zostały omówione plany współpracy i wymiany grup na rok bieżący i następny. W wizycie towarzyszyli: były starosta Wiesław Siembida oraz redaktor Dionizy Garbacz.

Powrót do Bojanowa okazał się być bardzo wesoły, bowiem delegacji towarzyszył zespół folklorystyczny Csatangoló, który wystąpił na Dniach Kultury Gminy Bojanów. Członkowie zespołu zaprezentowali tańce cygańskie oraz siedmiogrodzkie, cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony publiki. Po twarzach wykonawców było widać, że  taniec sprawia im  ogromną przyjemność i satysfakcję. 

ASSZONY KORUS

CSATANGOLO

CSATANGOLO w_Bojanowie

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor