Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 24 Lipca 2021    |    Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Ruszyła rekrutacja do przedszkoli
 
 

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Od 1 marca ruszyły zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bojanów. Rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do wybranych placówek. Jeśli dziecko chodziło już do przedszkola, rodzice muszą jedynie złożyć deklarację o kontynuowaniu edukacji w wybranej placówce. Jeśli dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola, musi wziąć udział w rekrutacji.Od 1 marca ruszyły zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bojanów. Rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do wybranych placówek. Jeśli dziecko chodziło już do przedszkola, rodzice muszą jedynie złożyć deklarację o kontynuowaniu edukacji w wybranej placówce. Jeśli dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola, musi wziąć udział w rekrutacji.

 

Miejsce w przedszkolu przysługuje trzy-, cztero- i pięciolatkom, których rodzice chcą, aby dziecko korzystało z przedszkolnej edukacji. Dzieci, które ukończyły 2,5 roku, również mogą zostać przyjęte do placówki przedszkolnej pod warunkiem, że po rekrutacji zostaną wolne miejsca. Dzieci w wieku sześciu lat muszą obowiązkowo odbyć edukację przedszkolną (w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej).

Należy pamiętać, że przyjęcie dziecka do przedszkola jest uzależnione od wielu kryteriów. W ustawie Prawo oświatowe znaleźć można tzw. ustawowe kryteria, które brane są pod uwagę w pierwszej kolejności. Należą do nich: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą. Rada Gminy ustaliła dodatkowe kryteria wynikające z lokalnych potrzeb społecznych, a które znalazły swoje odzwierciedlenie w uchwale rady gminy. Każdemu kryterium (ustawowemu i dodatkowemu) przypisana jest określona liczba punktów.

Zainteresowanie miejscami w przedszkolach jest duże. Dlatego przypominamy o dochowaniu terminów, które zostały ustalone w Zarządzeniu Wójta Gminy Bojanów.

Terminy rekrutacji oraz wymagane do spełnienia kryteria znajdują się w aktach normatywnych publikowanych na stronie BIP Gminy Bojanów pod linkami:

Zarządzenie NR 12 /2021 Wójta Gminy Bojanów

Uchwała Nr IV/40/2019 Rady Gminy Bojanów

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor