Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 3 Sierpnia 2021    |    Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Kolejna zbiórka azbestu za nami
 
 

Kolejna zbiórka azbestu za nami

Gmina Bojanów informuje, że zakończono zadanie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Bojanów w roku 2020”. Zadanie miało na celu likwidację azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenów nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Bojanów. Wnioski w tej sprawie składali mieszkańcy gminy Bojanów, u których zdiagnozowano azbest lub wyroby zawierające azbest w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji. Prace obejmowały odbiór płyt cementowo-azbestowych wraz z załadunkiem oraz transportem i unieszkodliwianiem na składowisku odpadów niebezpiecznych.Gmina Bojanów informuje, że zakończono zadanie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Bojanów w roku 2020”. Zadanie miało na celu likwidację azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenów nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Bojanów. Wnioski w tej sprawie składali mieszkańcy gminy Bojanów, u których zdiagnozowano azbest lub wyroby zawierające azbest w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji.

 

Prace obejmowały odbiór płyt cementowo-azbestowych wraz z załadunkiem oraz transportem i unieszkodliwianiem na składowisku odpadów niebezpiecznych.  W wyniku realizacji zadania udało nam się osiągnąć efekt ekologiczny, określony jako masa unieszkodliwionych odpadów w ilości 23,600 Mg.

Przedmiotowe zadanie realizowała firma LOGISTYKA ODPADÓW AZBESTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA ul. Szklana 20, 43-300 Bielsko- Biała, która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje program priorytetowy „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.

Wartość całkowita zadania –11.979,36 zł.
Dotacja z WFOŚiGW w Rzeszowie –5.610,00 zł.
Środki z budżetu Gminy Bojanów– 6.369,36 zł.

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor