Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 24 Września 2021    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Przywracamy połączenia autobusowe
 
 

Przywracamy połączenia autobusowe

rozkladOdpowiadając na apel mieszkańców naszej gminy w sprawie przywrócenia połączeń komunikacyjnych na trasie Stalowa Wola- Bojanów przez Gwoździec niniejszym informuję, iż takie połączenie zostanie uruchomione już od 1 lipca br. tj. od najbliższej środy. Będzie to sześć kursów „tam” i 6 kursów „z powrotem”. Szczegółowy wykaz połączeń znajduje się w tabeli zamieszczonej poniżej. Przewoźnikiem realizującym przedmiotowe kursy będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A. z siedzibą w Stalowej Woli.

 

Utworzenie dogodnego połączenia komunikacyjnego Gminy Bojanów ze Stalową Wolą jest efektem wielomiesięcznych negocjacji, jakie przeprowadziłem z funkcjonującymi na terenie powiatu stalowowolskiego przewoźnikami, w tym również z MZK Sp. z o. o. ze Stalowej Woli. Wybrana propozycja złożona przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ze Stalowej Woli jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem i ma swoje uzasadnienie finansowe jeśli chodzi o partycypację naszej gminy w kosztach realizacji linii komunikacyjnych obejmujących swym przebiegiem teren gminy Bojanów. Szacunkowy udział naszej gminy w finansowaniu ww. połączeń wyniesie maksymalnie 60 tysięcy w skali roku budżetowego.

Pragnę podkreślić, iż uruchomiona linia komunikacyjna ma charakter linii użyteczności publicznej i zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym podlegała procedurze uzgodnień ze Starostą Stalowowolskim, który następnie złożył do Wojewody Podkarpackiego wniosek o objęcie tej linii komunikacyjnej dopłatą w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w 2020 r. (od 01.07.2020 do 31.12.2020) w oparciu o nowy nabór ogłoszony w dniu 21.05.2020 r.

Wyrażam nadzieję, iż jest to właściwy krok w kierunku zatrzymania wykluczenia komunikacyjnego  w miejscowościach z terenu naszej gminy, który przyczyni się do likwidacji białych plam komunikacyjnych na naszej gminie.

Sławomir Serafin

Wójt Gminy Bojanów

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor