Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 24 Lipca 2021    |    Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Kluby Integracji Międzypokoleniowej
 
 

Kluby Integracji Międzypokoleniowej

kluby integracjiRuszyły zajęcia rękodzielnicze i usprawniające w ramach projektu „Bojanowskie Kluby Integracji Międzypokoleniowej”. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu”. Projekt jest dofinansowany  ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. W projekcie przewidziano utworzenie dwóch Klubów Seniora  - w Maziarni oraz w Przyszowie Rudzie.

W ramach działalności Klubów w okresie od lipca do grudnia 2014 r. zostaną przeprowadzone cykliczne zajęcia i spotkania w obszarach aktywności domowo – rodzinnej, sportowo-rekreacyjnej, kulturalnej, społecznej, edukacyjnej i ekologicznej.Wychodząc naprzeciw potrzebom osób powyżej 60-tego roku życia  w  projekcie założono podjęcie szeregu działań na rzecz poprawy jakości ich życia oraz wzrostu aktywności społecznej.  Zaplanowane działania mają przyczynić się do zmiany postrzegania osób starszych zarówno przez społeczeństwo, jak również przez samych seniorów. Oprócz seniorów w projekcie biorą również udział wolontariusze w wieku  11-15 lat. Po krótkim szkoleniu na temat idei wolontariatu, animacji na rzecz uaktywnienia grup seniorów , prowadzenia dialogu z osobami starszymi, wolontariusze będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach powołanych Klubów.

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor