Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2022    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Gmina partnerska
 
 

Akt wzajemnej współpracy gminy Bojanów i Isaszeg

E-mail Drukuj

Gmina Bojanów oraz Gmina Isaszeg z Węgier w dniu 31 sierpnia 2007 roku zawarły umowę o współpracy. Dokument został podpisany podczas wizyty w Isaszeg wójta Sławomira Serafina oraz zastępcy wójta Zofii Kruk, przybyłych na zaproszenie burmistrza miasta Isaszeg Miklósa Hatvaniego. Idea gminnej współpracy odpowiadała również mieszkańcom oraz młodzieży obu partnerskich miast, którzy wyrazili wolę w nawiązywaniu bliższych kontaktów i przyjaźni. W akcie wzajemnej współpracy przedstawiciele obu miast zobowiązali się do dokonywania wymiany zarówno wiedzy jak i doświadczeń, oraz w miarę możliwości rozwijania współpracy na poziomie kulturalnym, oświatowym, religijnym, gospodarczym, sportowym i turystycznym.Realizacja założeń stanowi dla obu stron główny cel ich wzajemnej współpracy, co zostało uwiecznione podpisami. 

I-sza wizyta_2007_rok

I wizyta w Isaszeg 2007 rok

akt wspolpracy

Akt wzajemnej współpracy

Rekonstrukcja bitwy pod Isaszeg 2012

E-mail Drukuj

Corocznie od kilkunastu lat władze i mieszkańcy Isaszeg organizują Dni Historyczne na pamiątkę zwycięskiej bitwy z Austriakami o wolność Węgier, w której uczestniczył Polski legion dowodzony przez generała Józefa Wysockiego.

Tegoroczne uroczystości odbyły się w przeddzień Świąt Wielkanocnych. W imieniu gminy Bojanów w wydarzeniu udział wzięli wójt Sławomir Serafin oraz zastępca wójta Zofia Kruk.

Czytaj więcej...

Ostatnie pożegnanie Madzi – naszej tłumaczki z Węgier

E-mail Drukuj

Pani MadziaDnia 3-go listopada 2011 roku pożegnaliśmy Panią Magdaleną Jakocsne – Dąbrowską, urodzoną w Polsce, a od wielu lat zamieszkałą na Węgrzech. W jej ostatniej drodze odprowadziła ją rodzina, krewni, znajomi, przyjaciele z Wegier, przedstawiciele Towarzystwa

Czytaj więcej...

Relacja z rozgrywek sportowych w Isaszeg

E-mail Drukuj

Inicjatorem turnieju była strona węgierska. Wśród zaproszonych drużyn piłkarskich były również kluby sportowe ze Słowacji i Serbii. Los skojarzył naszą drużynę z ekipą z gorących Bałkanów. Na początku odbyło się tradycyjne przywitanie między ekipami, wymiana upominków i proporczyków. W pierwszym spotkaniu Korona Bojanów sportowe zmagania rozpoczęła z  Serbami. Nie tylko sportowy duch walki, ale i wysoka temperatura zagrzewała naszych piłkarzy do meczu. Serbowie grali niezwykle twardo w obronie, nie dając

Czytaj więcej...

Nasi na Węgrzech

E-mail Drukuj

Już po raz drugi, 21 maja 2011 r., w Isaszeg na Węgrzech odbył sie Międzynarodowy Festiwal Taneczny STARLAB. Na zaproszenie Stowarzyszenia Mniejszości Słowackiej, organizatora konkursu, do Isaszeg wybrały się dziewczęta z grupy tanecznej Bąble II z Przyszowa. W festiwalu wzięło udział ponad 130 osób, w tym grupy z Węgier, Słowacji i Czech. Dla uczestników konkursu została również zorganizowana wycieczka do Budapesztu.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor