Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 12 Maja 2021    |    Imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności „Mała książka - wielki człowiek” – książki dla dzieci
 
 

„Mała książka - wielki człowiek” – książki dla dzieci

wyprawka czytelnicza160 Wyprawek Czytelniczych czeka na przedszkolaków (z roczników 2014-2017) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojanowie i jej filiach; w Gwoźdźcu, Maziarni, Przyszowie i Stanach. Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu, ogłoszonego przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które zostanie zapisane do biblioteki, bądź już jest zapisane, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…” i Kartę Małego Czytelnika.

Rodzice otrzymają broszurę informacyjną, która przypomni im o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor