Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 23 Maja 2022    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Raport o Stanie Gminy
 
 

Debata nad raportem o stanie gminy Bojanów za 2020 rok

Wójt Gminy Bojanów na podstawie art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. ( tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 713 ze zm.), przedstawia Radzie Gminy raport o stanie gminy, który obejmuje jego działalność w 2020 r.

Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Mając na uwadze ww. przepisy prawa informuję, iż w debacie nad Raportem o stanie Gminy Bojanów za 2020 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy Bojanów.

Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.”

Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Bojanów odbędzie się 30 czerwca 2021 r. o godzinie 10.00 w związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 29 czerwca 2021 r. (wtorek), do godziny 15.30 w Sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest na stronie internetowej www.bojanow.pl oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów.

Zarządzenie Nr 37/2021.pdf

Raport o Stanie Gminy 2020.pdf

Zgłoszenie mieszkańca do debaty nad raportem o stanie Ggminy Bojanów.doc

Debata nad raportem o stanie gminy Bojanów za 2019 rok

Wójt Gminy Bojanów  na podstawie art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. ( tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 713), w związku z  art. 15 zzzzzz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 r. poz. 374 z późn. zm.) przedstawia Radzie Gminy  raport o stanie, który obejmuje jego działalność w 2019 r.

Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Mając na uwadze ww. przepisy prawa informuję, iż w debacie nad Raportem o stanie Gminy Bojanów za 2019 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy Bojanów.

Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.”

Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Bojanów odbędzie się 25 czerwca 2020 r.  o godzinie 9.00 w związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 24 czerwca 2020 r. (środa ), do godziny 15.30  w Sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest na stronie internetowej www.bojanow.pl oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów.

Zarządzenie Nr 41.pdf

Raport o stanie Gminy Bojanów.pdf

Zgłoszenie mieszkańca do debaty nad raportem o stanie Gminy Bojanów.doc

Debata nad raportem o stanie gminy Bojanów za 2018 rok

Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ustawodawca wprowadził do prawa samorządowego nową instytucję. Jest nią Raport o stanie gminy, który po raz pierwszy opracowywany jest w roku bieżącym i odnosi się do roku 2018. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym stanowi, że wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy Raport o stanie gminy. Obligatoryjnym elementem procesu jest podejście partycypacyjne i obligatoryjna organizacja i przeprowadzenie debaty nad Raportem o stanie gminy. Mając na uwadze ww. przepisy prawa informuję, iż w debacie nad Raportem o stanie Gminy Bojanów za 2018 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy Bojanów.  Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.” Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Bojanów odbędzie się 19 czerwca 2019 r. o godzinie 10.30 w związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 18 czerwca 2019 r. (wtorek ), do godziny 15.30 w Sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest na stronie internetowej www.bojanow.pl oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Bojanów.

Zarządzenie Nr 55/2019.pdf

Raport o stanie Gminy.pdf

Zgłoszenie mieszkańca do debaty nad raportem o stanie Gminy Bojanów.doc

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor