Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 7 Lipca 2020    |    Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Archiwum Aktualności Kolejne strefy aktywności oddane do użytku
 
 

Kolejne strefy aktywności oddane do użytku

SliderOSYDzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 150 tys. złotych w miejscowościach: Maziarnia, Stany i Burdze wybudowane zostały Otwarte Strefy Aktywności. W tym roku wszystkie te obiekty wykonane zostały jako „wariant rozszerzony”, tzn. że oprócz siłowni zewnętrznej i strefy relaksu w każdej miejscowości powstały jeszcze place zabaw dla dzieci. Obiekty te prezentują się pięknie i każdy z mieszkańców z całą pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Dzieciaki przyciągną atrakcyjne, bardzo kolorowe i bezpieczne urządzenia placu zabaw czy stoły do gry w szachy, chińczyka i piłkarzyki. Starsi mogą skorzystać z szeregu różnych urządzeń siłowni zewnętrznych lub choćby zagrać w szachy.

Gmina już drugi rok z rzędu otrzymała dotację na budowę takich obiektów. W zeszłym roku „OSY” powstały w miejscowościach Bojanów za Rzeką, Cisów Las, Laski i Ruda. Nowe place zabaw dla dzieci wykonane zostały również w sołectwie Kołodzieje i w Laskach. Dzięki uczestnictwu w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi sołectwo Kołodzieje pozyskało dotację w kwocie 10 tys. złotych z przeznaczeniem na budowę placu zabaw na Występie oraz siłowni zewnętrznej w Kołodziejach. Całkowity koszt tego zadania wyniósł ponad 50 tys. złotych. Nowy plac zabaw powstał również w Laskach przy Otwartej Strefie Aktywności. Tym razem Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach otrzymała dotację w wysokości 20 tys. złotych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Na placu zabaw zamontowano zestaw zabawowy, huśtawki i bujak na sprężynie. Urządzenia zamontowano na nawierzchni z piasku.

DSC 0180DSC 0183DSC 0239DSC 0243DSC 0253DSC 0255

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor