Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 15 Grudnia 2018    |    Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Zagospodarujemy Starorzecze w Przyszowie
 
 

Zagospodarujemy Starorzecze w Przyszowie

sliderJeszcze do niedawna niewiele osób wierzyło, iż przygotowywaną od wielu lat dokumentację projektową na zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie uda się doprowadzić do finału czyli realizacji na jej podstawie robót budowlanych. Trudność w opracowaniu tejże dokumentacji wynikała ze skomplikowanych uwarunkowań środowiskowych wynikających z obszaru Natura 2000, który obejmuje teren naszej gminy.

Jednakże konsekwentne działania Wójta Gminy Bojanów w tym przedmiocie okazały się słuszne. W czwartek 27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisana została umowa w ramach RPO WP na lata 2014-2020 na dofinansowanie projektu pn. Zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie w celu ochrony i przywrócenia właściwego stanu siedliska przyrodniczego i gatunku. Kwota dofinansowania wynosi prawie 1,2 mln zł. Projekt obejmuje przede wszystkim roboty ziemne dające w efekcie powiększenie i pogłębienie istniejącego starorzecza. Wynosząca aktualnie 2,42 ha powierzchnia starorzecza w wyniku zaprojektowanych prac ziemnych zostanie powiększona o 0,94 ha. Łączna powierzchnia powiększonego starorzecza wyniesie zatem 3,36 ha. Zbiornik będzie miał kształt „węża” o długości 1303 m i szerokości od 8 do 56 m. W ramach projektu powstaną również dwie wiaty rekreacyjne ze stołami i ławkami oraz miejscem do grillowania. Wzdłuż starorzecza wykonamy ciąg pieszy rekreacyjny – częściowo jako chodnik z tłucznia, a na odcinku ponad 400 m również jako pomost o konstrukcji drewnianej – co uatrakcyjni całość projektu. W ramach projektu wykonanych zostanie również 8 tablic edukacyjnych, które rozmieszone zostaną wzdłuż ścieżki spacerowej oraz przy wiatach rekreacyjnych, tworząc ścieżkę edukacyjną. Koszty całkowite projektu to blisko 1 mln 440 tys. zł.

KameraAC 1KameraAC 2KameraAC 3KameraAC 4KameraAC 5KameraAC 7KameraAC 8KameraAC 9

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor