Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 15 Grudnia 2018    |    Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Bojanów programuje!
 
 

Bojanów programuje!

W dniach 1-2 oraz 8-9 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bojanowie odbywały się warsztaty informatyczne pt."Programowanie z Projektorem" w ramach programu społecznego „PROJEKTOR – wolontariat studencki”- "She for IT". Program ten miał na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na terenach wiejskich i w małych miastach. Grupy studentów-wolontariuszy realizowały przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania dzieci i młodzieży w dziedzinie programowania.

Uczniowie programowali sygnalizację świetlną na zestawach BeCreo, budowali roboty z klockow Lego, wprawiali w ruch Ozoboty oraz poznawali środowisko programu Scratch. Zajęcia były bezpłatne, a młode informatyczki-wolontariuszki wierzą, że dzięki tej inicjatywie mnóstwo młodych osób w Polsce ma szansę zainteresować się światem technologii. Nad przebiegiem warsztatów czuwała pani Jolanta Szewc, która była szkolnym koordynatorem projektu i jednocześnie inicjatorką przedsięwzięcia na terenie naszej gminy.
Weekendowe warsztaty w PSP w Bojanowie rozbudziły kreatywność uczniów, zdolność logicznego myślenia i umiejętności twórczej pracy w zespole. Być może staną się inspiracją dla młodych programistów i wpłyną na przyszłe wybory w podejmowanych kierunkach kształcenia czy planowaniu kariery zawodowej. Powszechnie bowiem wiadomo, że programista to zawód przyszłości!

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor