Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego
 
 
Aktualności

Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego

Fotorelacja

Przypomnijmy wybudowany w miejscu istniejącego boiska piłkarskiego kompleks lekkoatletyczny to pierwszy tego typu obiekt sportowy nie tylko na terenie gminy Bojanów, ale również w naszym regionie. Kompleks spełnia wszelkie wymagania stawiane przez Ministerialny Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

W skład obiektu wchodzą:

  • bieżnia okrężna 4-torowej o dł. 400 m oraz bieżnia prosta 6-torowa o długości 130 m posiadająca nawierzchnię poliuretanową z natryskiem strukturalnym, elastyczną, bezspoinową, przepuszczalną dla wody oraz odporną na kolce

  • rzutnia do pchnięcia kulą wraz z wyposażeniem: kulami treningowymi , wózkiem do wyznaczania linii, ławkami dla zawodników

  • skocznia do skoku w dal wraz z niezbędnym wyposażeniem: belką do odbicia z listwą, sprzętem do wyrównywania piasku w zeskoczni oraz taśmą mierniczą

  • skocznia do skoku wzwyż z zeskokiem o wymiarach 600 x 400 x 70 cm

  • boisko piłkarskie o wym. 60x100 m z murawą naturalną, która przez kolejnych 12 miesięcy od oddania do użytkowania będzie poddawana zabiegom pielęgnacyjnym polegającym m.in. na nawożeniu, aeracji, wertykulacji, piaskowaniu czy wałowaniu przez Wykonawcę robót budowlanych

  • zaplecze sportowe - budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym, o powierzchni prawie 200 m2 posiadający nietypową i nowoczesną bryłę , w pełni umeblowany i wyposażony w urządzenia sanitarne oraz sportowe

Warto wspomnieć, iż koncepcję wybudowania nowoczesnego kompleksu sportowego Wójt Gminy Bojanów Pan Sławomir Serafin podjął jeszcze w 2014 roku, a dzięki ogłoszeniu naboru wniosków przez Ministerstwo Sportu i Turystyki można było skutecznie zrealizować to zadanie.

Całość zadania opiewa na kwotę ponad 2,5 mln zł, z czego 1,66 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

            Z okazji otwarcia kompleksu zorganizowana została Spartakiada Międzyszkolna w trójboju lekkoatletycznym. W zawodach udział brały reprezentacje szkół podstawowych z gminy Bojanów, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Każda reprezentacja składała się z 5 dziewcząt i 5 chłopców ( po jednym uczniu z klasy IV, V, VI, VII, VIII). Wśród konkurencji sportowych znalazły się: bieg na 60m( w 5 seriach), rzut piłeczką palantową, skok w dal ze strefy, całość zakończyła sztafeta 4 x 400 m.

Drużyną zwycięską wśród dziewcząt okazała się reprezentacja z Przyszowa, a tuż za nimi reprezentacja z Bojanowa. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Bojanowa, a na drugim miejscu uplasował się zespół z Przyszowa.

Swoją obecnością uczestników wydarzenia zaszczycił Pan Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, którego zaangażowanie i ogromne wsparcie sprawiły, iż możliwa była realizacja tej inwestycji, jak również wielu innych na terenie Gminy Bojanów.

Pan Poseł przekazał również bardzo dobrą dla nas informację o przyznaniu dofinansowania na budowę pełnowymiarowej hali sportowej oraz basenu szkolnego w Stanach. Zadanie będzie realizowane w ramach programu „Sportowa Polska” Ministerstwa Sportu i Turystyki Projekt opiewa na kwotę 8 mln zł, z czego ponad 4 mln zł to kwota wsparcia z MSiT.

            Niedzielne popołudnie na nowym kompleksie sportowym uznać należy za wyjątkowo udane. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja, dobry humor, a nasi młodzi sportowcy wykazali niebywały hart ducha i ciała. Dla najmłodszych uczestników było to z kolei popołudnie pełne szaleństw na dmuchanych atrakcjach, które ufundował dla nich Wójt Gminy Bojanów.

1 Medium2 Medium5 Medium4 Medium3 Medium6 Medium7 Medium8 MediumDSC 0413 DSC 0945

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor