Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 16 Luty 2019    |    Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Pierwsza zbiórka azbestu za nami
 
 

Pierwsza zbiórka azbestu za nami

WFOSiGWZakończyła się realizacja projektu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Bojanów w roku 2017”. Zadanie miało na celu likwidację azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenów nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Bojanów. Wnioski w tej sprawie składali mieszkańcy gminy Bojanów, u których zdiagnozowano azbest lub wyroby zawierające azbest w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji.

Prace zarówno obejmowały odbiór jak i demontaż płyt cementowo-azbestowych wraz z załadunkiem oraz transportem i unieszkodliwianiem na składowisku odpadów niebezpiecznych. Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji w 2016 roku stwierdzono, że na terenie Gminy Bojanów znajduję się łącznie 1126,51 Mg wyrobów zawierających azbest, w wyniku realizacji zadania udało nam się osiągnąć efekt ekologiczny, określony jako masa unieszkodliwionych odpadów w ilości 97,08 Mg. Przedmiotowe zadanie realizowała firma ”WAGRA” Wacław Ostrowski, Wyżnica- Kolonia 94, 23-252 Kraśnik, która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje Program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW, Część I- Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor