Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 15 Listopada 2018    |    Imieniny: Maria, Edmund, Marek
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Pierwsza zbiórka azbestu za nami
 
 

Pierwsza zbiórka azbestu za nami

WFOSiGWZakończyła się realizacja projektu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Bojanów w roku 2017”. Zadanie miało na celu likwidację azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenów nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Bojanów. Wnioski w tej sprawie składali mieszkańcy gminy Bojanów, u których zdiagnozowano azbest lub wyroby zawierające azbest w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji.

Prace zarówno obejmowały odbiór jak i demontaż płyt cementowo-azbestowych wraz z załadunkiem oraz transportem i unieszkodliwianiem na składowisku odpadów niebezpiecznych. Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji w 2016 roku stwierdzono, że na terenie Gminy Bojanów znajduję się łącznie 1126,51 Mg wyrobów zawierających azbest, w wyniku realizacji zadania udało nam się osiągnąć efekt ekologiczny, określony jako masa unieszkodliwionych odpadów w ilości 97,08 Mg. Przedmiotowe zadanie realizowała firma ”WAGRA” Wacław Ostrowski, Wyżnica- Kolonia 94, 23-252 Kraśnik, która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, który po raz kolejny realizuje Program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW, Część I- Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor