Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Mamy Mistrza Diecezji
 
 

Mamy Mistrza Diecezji

mistrz diecezji3 grudnia w Połańcu odbył się Diecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Halowej, w którym Drużna Ministrantów z Parafii Stany zajęła I miejsce. Jak co roku z wielkim zapałem, nasza drużyna ministrantów Parafii Stany, przystąpiła do eliminacji tych rozgrywek. W dekanacie niżańskim zdobyliśmy pierwsze miejsce, walcząc zacięcie z bardzo dobrymi drużynami z Niska i Nowosielca, a w rejonie stalowowolskim okazaliśmy się znów najlepsi pokonując w finale po serii rzutów karnych drużynę z Zarzecza.

Przyszedł czas na finał diecezjalny. Wyruszaliśmy z nadziejami, że można osiągnąć wiele jeśli tylko tego bardzo się pragnie. Naszym marzeniem i celem zarazem, było dostanie się do rozgrywek ogólnopolskich. Zagrać w Mistrzostwach Polski w Częstochowie to była ta nasza poprzeczka zawieszona bardzo wysoko. Pierwsze mecze grupowe z drużynami Kunowa i Potoku Wielkiego pokazały wszystkim że drużyna ze Stanów jest bardzo mocna. Bez straty bramki, przy strzelonych ośmiu i bez żadnego wykluczenia – to były nasze atrybuty czyniące z nas czarnego konia turnieju. W półfinale trafiliśmy na ubiegłorocznych Mistrzów z Jastkowic. Ta drużyna, w ostatnich Mistrzostwach Polski zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Od samego początku mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Przedwczesny finał, tak komentowali wszyscy na trybunach. Po regulaminowym czasie nie było rozstrzygnięcia gdyż mecz zakończył się remisem 3:3. Decydowały więc rzuty karne, gdzie wspaniałą formą błysnął nasz bramkarz Kacper Sasiela z Przyszowa. Obronił karnego, uderzonego z prędkością pocisku naszej stalowowolskiej haubicy Krab. Po jego obronie do piłki podszedł Mateusz Cuber i pewnym strzałem zapewnił nam upragniony finał. Ale emocje te największe dopiero były przed nami. Mecz finału diecezjalnego rozpoczął się pechowo od straty bramki. Drużyna z Jaślan, po zdobyciu bramki, znając naszą siłę rażenia, zastosowała taktykę obrony Częstochowy murując swoją bramkę nie przeprowadzając prawie żadnych ataków. Tylu dramatycznych chwil nie było w żadnym spotkaniu. Dwie poprzeczki, trzy słupki i z tysiąc razy piłka o centymetry nie trafiała do bramki drużyny z Jaślan. Aż przyszła chwila szczęścia. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania nasz zawodnik Bartosz Olejarz z Przyszowa wykorzystał sytuacje pod bramką przeciwnika i atomowym strzałem zdobył wyrównanie. To był ten moment i pokaz naszego charakteru, że walczymy zawsze do końca. Taktyka się nie zmieniła i kolejne ataki sunęły na bramkę Jaślan. I najszczęśliwszy moment nastąpił 15 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Już przeciwnik myślał o tym, jak przebiegać będą rzuty karne a znów nasz obrońca z jeszcze większą siłą huknął na bramkę pod poprzeczkę. 2:1!!! Gooooool!!! Takiej eksplozji emocji i takiej radości nie przeżyłem jeszcze nigdy. Mistrzowie Diecezji – Drużyna z Parafii Stany!!! Czy może być większe szczęście? Tak może. Mistrzostwo Polski w przyszłym roku, w maju w Częstochowie. To jest nasz cel. Kolejny cel, który sobie stawiamy, który można osiągnąć. Pierwszy raz w historii chłopcy osiągnęli tak znaczący sukces. Na uwagę zasługuje to, że w tym roku pierwszy raz drużyna nasza składała się z ministrantów z Przyszowa, Bojanowa i Stanów. Jaki z tego wniosek? W jedności siła, razem możemy więcej. Gdyby tak w naszej społeczności lokalnej tego dorosłego świata panowała ta właśnie zasada. Jeśli nie staniecie się jak dzieci…. Na ten sukces zapracowali: Kuba Kozioł, Bartosz Olejarz, Mateusz Cuber, Bartłomiej Giemza, Konrad Sasiela, Kacper Sasiela, Kacper Baran, Konrad Bednarz, Bartek Szukalski, Michał Dul, Tomasz Janiec, Piotr Iskra, Kuba Pawłowski, Damian Cuber. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali i, którzy w nas wierzyli. Składamy szczególne podziękowania za wsparcie ma ręce Pana Wójta Sławomira Serafina i Ks. Prałata Zbigniewa Mistaka. Liczymy na waszą pomoc w Mistrzostwach Polski w Częstochowie.

Ks. Dariusz Hamera.

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor