Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 14 Grudnia 2019    |    Imieniny: Alfred, Izydor
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności „Bojanowska Noc Świętojańska”
 
 

„Bojanowska Noc Świętojańska”

IMG 0583Była to pierwsza tego typu impreza w gminie Bojanów. Seniorzy z Domu Opieki Dziennej w Maziarni oraz Domu Senior Plus w Modliborzycach w ramach integracji i realizacji wspólnego projektu Caritas Senior zorganizowali to wspaniałe wydarzenie, które odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Adaptacyjnym Caritas w Bojanowie. Do wspólnej zabawy i integracji zaprosiliśmy ŚDS w Bojanowie oraz WTZ z Lublina. Dziękujemy za udział przedstawicielom Gminy Bojanów, a także Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie. Imprezę uświetniała, dzięki przychylności pana Krystiana Maruta swoimi występami Kapela Łęgowianie przy, której wszyscy świetnie się bawili!  Głównym motywem imprezy było poznanie tradycji Nocy Świętojańskiej, były to przede wszystkim warsztaty wyplatania wianków, poznanie ziół, integracja międzypokoleniowa, możliwość wspólnego obcowania z naturą.

Oczywiście aby poziom energii w grupie był wysoki, był też i konkurs na „Na najpiękniejszy wianek”. Dziesięć pań przystąpiło do wyplatania, a efekty zadziwiły!  Wianki były bardzo piękne, oryginalne, nawiązywały do tradycji, były wykonane bardzo estetyczne, dlatego nikt nie odszedł bez upominku. Wianki te wieczorem przy wspólnym śpiewie zostały rzucone do rzeki Łęg. To jak wianki przesuwały się po wodzie miało wielkie znaczenie, symbolizowały np. wielką miłość, szczęśliwe życie wierzymy, że wianki , które zostały uwite podczas naszego spotkania, popłyną równo z prądem, co jest oznaką bardzo dobrej przyszłości. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam młodzież w ramach wolontariatu, służyła pomocą, w każdej potrzebie. Młodzież wkręciła się również w wyplatanie, a także inne konkurencje np. hula hop, ringo, test na znajomość ziół. Było dużo radości, zarówno młodzież jak i seniorzy wspaniale się bawili! Podczas imprezy był czas na grillowanie, słodki poczęstunek wykonany w ramach terapii kulinarnej.

„Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody, 
wiła wianki i wrzucała je do wody „

IMG 0578IMG 0599IMG 0659IMG 0730IMG 0747IMG 0782IMG 0808IMG 0653IMG 3623IMG 3702IMG 3750

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor