Rozmiar czcionki
en hu pl

Logo Unia


Dzisiaj jest: 27 Czerwca 2019    |    Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów
 
 

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

wifi4ueKomisja Europejska ogłosiła wyniki pierwszego zaproszenia do składania wniosków o udział w WiFi4EU, które przyjmowano od 7 do 9 listopada tego roku. Wybrano 2 800 gmin, które otrzymają bony WiFi4EU o wartości 15 000 euro każdy. Średnio na Państwo przypadło ok. 90 bonów dla Gmin z danego Państwa. W tym gronie znalazła się nasza gmina Bojanów, z czego oczywiście bardzo się cieszymy.  Całkowity budżet programu wynosi 42 mln euro. Wybrane gminy będą mogły uruchomić hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej: w urzędach miejskich, bibliotekach publicznych, parkach, na placach i w innych miejscach publicznych. Podpisanie umowy o udzielenie dotacji dla gminy Bojanów, której przyznano bon, nastąpi  w ciągu najbliższego tygodnia. Po jej zawarciu gmina nawiąże współpracę z firmami, które zainstalują hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej.  Dostęp do sieci wszystkich hotspotów ma być bezpłatny, a punkty dostępu mają działać przez co najmniej trzy lata. Inicjatywa WiFi4EU, zapowiedziana przez przewodniczącego Jeana-Claude'a Junckera we wrześniu 2016 r. w jego orędziu o stanie Unii, stanowi część ambitnej reformy unijnych przepisów telekomunikacyjnych, obejmującej nowe środki służące zaspokojeniu coraz większych potrzeb Europejczyków w zakresie łączności, a także zwiększeniu konkurencyjności Europy. Pierwsze zaproszenie do składania wniosków o udział w programie WiFi4EU ogłoszono 7 listopada o godzinie 13:00 (CET). Przyjmowanie wniosków zakończono 9 listopada o godzinie 17:00 (CET). O popularności inicjatywy świadczy 13 000 wniosków złożonych przez gminy we wszystkich państwach biorących udział w projekcie. Tym bardziej cieszy fakt, iż w tym gronie znalazła się nasza gmina.

 
 
 
 
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpglasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor