Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2019    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Budżet na 2019 rok przyjęty jednomyślnie

sesja27.12.201827 grudnia 2018 roku Radni Rady Gminy Bojanów przyjęli budżet gminy na 2019 rok. Za przyjęciem uchwały budżetowej zagłosowało 15 radnych.  W 2019 roku w budżecie gminy Bojanów planuje się dochody w wysokości 33.942.000,00 zł, w tym: dochody majątkowe w kwocie 1.955.294,00 zł, dochody bieżące w wysokości 31.986.706,00 zł. W budżecie Gminy Bojanów na 2019 rok planuje się wydatki w wysokości 33.402.000,00 zł., w tym wydatki bieżące stanowią 29.230.365,28 zł, natomiast wydatki majątkowe stanowią 4.171.634,72 zł.  Ponad 4 milionów złotych zaplanowano na inwestycje, co stanowi prawie 13% planowanych wydatków budżetu gminy.

Najwięcej środków planuje się na inwestycje związane z infrastrukturą kanalizacyjną, oświatową sportową i rekreacyjną. Do najważniejszych zadań zaliczyć można:
1) Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Bojanów dla miejscowości Przyszów, Maziarnia, Stany ul. Krochowa – dokończenie zadania
2) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Bojanów dla miejscowości Przyszów, Ruda i Pietropole
3) Zagospodarowanie starego koryta rzeki Łęg w Przyszowie w celu ochrony i przywrócenia właściwego stanu siedliska przyrodniczego i gatunku
4) Budowę Hali sportowej wraz z basenem w Stanach
5) Rozbudowę Budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gwoźdźcu

Przyjęty jednomyślnie przez całą Radę Gminy Bojanów budżet na 2019 rok zakłada nadwyżkę budżetową w kwocie 540.000,00 zł

 

Spotkanie wigilijne oraz Złote Gody

sliderTradycją stało się organizowanie przez Urząd Gminy Bojanów i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej spotkania wigilijno-opłatkowego dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych z terenu gminy Bojanów. Przybyłym mieszkańcom czas umilali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie, którzy zaprezentowali okolicznościowe Jasełka. Spotkanie uświetniła swoją obecnością Kapela „Łęgowianie”, która zaprezentowała znane i lubiane kolędy oraz piosenki ludowe.

Czytaj więcej...

Zapal Światło Wolności

bougie 13jpgSzanowni Mieszkańcy, w dniu dzisiejszym w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego proszę Was o włączenie się w prowadzoną przez Instytut Pamięci Narodowej akcję "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności". W tę akcję może włączyć się każdy z nas stawiając w oknie o godz. 19.30 zapaloną świecę bądź wirtualnie na stronie internetowej IPN.  Akcja "Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności" ma upamiętniać wszystkich, którzy stracili życie lub ucierpieli na skutek wydarzeń z grudnia 1981 r. Zainicjowana przez Instytut Pamięci Narodowej kilka lat temu akcja społeczna "Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności" nawiązuje do powszechnego na początku lat 80 gestu, jakim Polacy wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. Aby dać wyraz solidarności z tysiącami internowanych i ich rodzinami, w oknach stawiano symboliczne świeczki. Symboliczne światło wolności, jako znak solidarności z Polakami, zapalił wówczas także papież Jan Paweł II. Uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego – poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapominanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej

Sławomir Serafin
Wójt Gminy Bojanów

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

wifi4ueKomisja Europejska ogłosiła wyniki pierwszego zaproszenia do składania wniosków o udział w WiFi4EU, które przyjmowano od 7 do 9 listopada tego roku. Wybrano 2 800 gmin, które otrzymają bony WiFi4EU o wartości 15 000 euro każdy. Średnio na Państwo przypadło ok. 90 bonów dla Gmin z danego Państwa. W tym gronie znalazła się nasza gmina Bojanów, z czego oczywiście bardzo się cieszymy.  Całkowity budżet programu wynosi 42 mln euro. Wybrane gminy będą mogły uruchomić hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej: w urzędach miejskich, bibliotekach publicznych, parkach, na placach i w innych miejscach publicznych. Podpisanie umowy o udzielenie dotacji dla gminy Bojanów, której przyznano bon, nastąpi  w ciągu najbliższego tygodnia. Po jej zawarciu gmina nawiąże współpracę z firmami, które zainstalują hotspoty WiFi w przestrzeni publicznej.  Dostęp do sieci wszystkich hotspotów ma być bezpłatny, a punkty dostępu mają działać przez co najmniej trzy lata. Inicjatywa WiFi4EU, zapowiedziana przez przewodniczącego Jeana-Claude'a Junckera we wrześniu 2016 r. w jego orędziu o stanie Unii, stanowi część ambitnej reformy unijnych przepisów telekomunikacyjnych, obejmującej nowe środki służące zaspokojeniu coraz większych potrzeb Europejczyków w zakresie łączności, a także zwiększeniu konkurencyjności Europy. Pierwsze zaproszenie do składania wniosków o udział w programie WiFi4EU ogłoszono 7 listopada o godzinie 13:00 (CET). Przyjmowanie wniosków zakończono 9 listopada o godzinie 17:00 (CET). O popularności inicjatywy świadczy 13 000 wniosków złożonych przez gminy we wszystkich państwach biorących udział w projekcie. Tym bardziej cieszy fakt, iż w tym gronie znalazła się nasza gmina.

Stany siódmą najpiękniejszą wsią

DSC 01667 grudnia na terenie obiektu G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego odbyło się uroczyste rozstrzygniecie „Konkursu Piękna Wieś Podkarpacka 2018”. To już siódma edycja tego konkursu, który promuje dbałość mieszkańców o piękno i estetykę swych wspólnot i realizowany jest w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Wśród wyróżnionych nasza miejscowość Stany znalazła się w pierwszej dziesiątce i uplasowała się 7 miejscu . To już druga po Bojanowie miejscowość z terenu naszej Gminy, której wizerunkową zmianę dostrzegł Samorząd Województwa Podkarpackiego. Na przestrzeni ostatniej dekady ta miejscowość znacząco zmieniła swój wizerunek. Wyremontowane zostały niemalże wszystkie drogi, powstała nowoczesna baza rekreacyjna i sportowa, a dzięki wybudowaniu sieci kanalizacyjnej udało się również uporządkować gospodarkę ściekową w tejże miejscowości. Strasząca przez wiele lat w centrum miejscowości baza kółka rolniczego przekształciła się w bardzo estetyczny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. A w samym sercu Stanów drewniany kościół zabytkowy zamienił się w architektoniczną perełkę, która znajdzie się na podkarpackim szlaku architektury drewnianej.

DSC 0160DSC 0174DSC 0158DSC 0170

Strona 1 z 15

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor