Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 25 Maja 2018    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Finał konkursu "200 lat Parafii Stany"

200 lecie 1W tym roku przypada 200. rocznica powstania Rzymskokatolickiej Parafii Stany p.w. św. Jana Gwalberta i św. Tekli. Z tej okazji 24 kwietnia, w bibliotece w Bojanowie, odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Historycznego pod hasłem: "200 lat Parafii Stany". Konkurs kolejny już raz organizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanach i Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bojanów. Celem Konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy na temat historii parafii Stany, na tle dziejów naszego regionu i państwa. W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W czasie obrad jury, uczestnicy konkursu obejrzeli dwa filmy z cyklu - Ocalić od Zapomnienia - "Dwór Marii Koźmianowej" i "Nieznane dotąd wojenne losy mieszkańców naszej gminy", zrealizowane przez uczniów i nauczycieli gimnazjum w Stanach. Dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom konkursu wręczyli - Wójt Gminy Bojanów Pan Sławomir Serafin, Sekretarz Gminy Bojanów Pani Agnieszka Kobylarz, Dyrektor Zespołu Szkół w Stanach Pani Bożena Sałęga i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie Pani Danuta Kobylarz.

Jury konkursowe w składzie:

- Dorota Stróż - Nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanach, autorka zadań konkursowych

- Halina Nieradka - Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowie

- Ewa Makolus - Nauczyciel Zespołu Szkół w Bojanowie

przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Szymon Serafin - PSP w Stanach

II miejsce - Joanna Burek - PSP w Bojanowie

II miejsce - Patryk Kobylarz - PSP w Bojanowie

II miejsce - Dawid Surowiec - PSP w Stanach

III miejsce - Aleksandra Koleńska - ZSP w Przyszowie

Wyróżnienie - Kamila Bednarz - PSP w Bojanowie

Wyróżnienie - Arkadiusz Marut - PSP w Stanach

Wyróżnienie - Emilia Młynarczyk - PSP w Stanach

Wyróżnienie - Tomasz Piela - ZSP w Przyszowie

Wyróżnienie - Paweł Sudoł - PSP w Bojanowie

Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom!

200 lecie 2

200 lecie 3

200 lecie 4

200 lecie 5

200 lecie 6

DSC 1006

DSC 1009

DSC 1010

DSC 1012

DSC 1013

DSC 1014

DSC 1015

DSC 1018

DSC 1019

DSC 1020

DSC 1022

DSC 1027

DSC 1028

DSC 1031

DSC 1036

 

Mistrzostwa Polski LSO w Rzeszowie

plakat lso 2018 960px internet

Informujemy, że w tym roku drużyna ministrantów z Parafii Stany otrzymała dziką kartę i będzie reprezentować Parafię w kategorii lektor młodszy na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza 2018. Podobnie jak w ubiegłym roku Wójt Gminy Bojanów zaangażował się w organizację wyjazdu naszych młodych sportowców. Szczegóły juz niebawem na stronie www.gok.bojanow.pl.

 

PLAN MISTRZOSTW

30 kwietnia 2018 – PONIEDZIAŁEK

15.00-22.00 – Rejestracja w biurze Mistrzostw

1 maja 2018 – WTOREK

6.30-7.30 – Rejestracja w biurze Mistrzostw
8.00 – Eucharystia
10.15 – Rozpoczęcie rozgrywek na 12 halach
13.30-14.00 – OBIAD
18.00 – zakończenie rozgrywek grupowych, rozesłanie na noclegi, kolacja.
20.00 – GALA MISTRZOSTW
ok 21.30 –spotkanie dla opiekunów i zaproszonych gości

2 maja 2018 – ŚRODA

8.30 – Eucharystia
10.15 – Rozpoczęcie drugiej fazy rozgrywek.
13.00-13.30 – OBIAD.
14.00 – Zjazd na Halę

Mecze o miejsca 1-4 we WSZYSTKICH KATEGORIACH ok 16.30 – Uroczyste zakończenie
XIII Mistrzostw i rozdanie nagród

Otwarcie sezonu motocyklowego

PLAKAT20181Wszystkich miłośników motocykli, trajek, quadów Stowarzyszenie Przyjazna Dłoń serdecznie zaprasza na Tzrecie Otwarcie Sezonu Motocyklowego Stalowa Wola - Rozwadów (Parking przy Sanktuarium) wjazd od ulicy Granicznej.
Program Immprezy:

 • 10.00 - 13.00 - Rejestracja krwiodawców
 • 13.00 - Msza Św. w intencji motocyklistów (poświęcenie motocykli)
 • 14.00 Parada motocykli ulicami Stalowej Woli
 • 14.30 - Koncerty zespołu Wanda i Banda

Konkurs na prezentację multimedialną

plakat konkurs

 

Wójt Gminy Bojanów zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie na prezentację multimedialną pt.  „WIERNI TRADYCJI PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ” CZYLI PARAFIA STANY WIDZIANA OCZYMA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Cel konkursu:

 • promocja Jubileuszu 200-lecia istnienia Parafii Stany pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli
 • pogłębianie znajomości historii parafii Stany oraz gminy Bojanów;
 • popularyzowanie wiedzy o świętych i błogosławionych patronach parafii;
 • kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy na temat swojej parafii i gminy

TEMATYKA KONKURSU:
Video clip prezentujący parafię
ADRESACI KONKURSU:

 • kategoria I: klasy V - VII Szkoły Podstawowej oraz II-III -gimnazjum
 • kategoria II: szkoły ponadgimnazjalne

FORMA PRACY:

Prezentacja multimedialna opracowana w programie Microsoft Power Point, LibreOffice Impress lub OpenOffice Impress. Zapisana na płycie CD lub DVD

NAGRODY W KONKURSIE :

1 miejsce : tablet
2 miejsce : smartwatch
3 miejsce: głośnik bluetooth
Dla wszystkich uczestników konkursu powerbanki i pamiątkowe dyplomy.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 15 maja 2018 roku
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZAWIERA REGULAMIN KONKURSU
STANOWIĄCY ZAŁĄCZNIK DO NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA

Karta zgłoszenia.doc

Regulamin konkursu.doc

Działki na sprzedaż

PrzyszowGminy Bojanów ogłasza  drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych we wsiach Ruda i Gwoździec, stanowiących własność Gminy Bojanów który odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2018 o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy - sala nr 9. Pierwszy przetarg odbył się w dniu 12 lutego 2018 r. Wadium w odpowiedniej kwocie z oznaczeniem numeru nieruchomości winno być wniesione w terminie do 30 marca 2018 r. na konto Urzędu Gminy Bojanów Nr 19 9430 1016 2000 0185 2000 0003. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu oraz dokument tożsamości podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu o godz. 9.45. Termin zawarcia umowy notarialnej ustalony zostanie najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Wadium zwraca się niezwłocznie, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wpłacone wadium zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Jeżeli osoba wygrywająca przetarg uchyli się od zawarcia aktu notarialnego, wpłacone wadium przepada na rzecz sprzedawcy. Koszty notarialne i sądowe ponosi nabywca. Wszystkie nieruchomości będące przedmiotem niniejszego przetargu są wolne od obciążeń i zobowiązań. Przetarg może być odwołany lub unieważniony z ważnych powodów. Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarowania Nieruchomościami Urzędu Gminy Bojanów, w pok. nr 8, tel. 15 8708326. Ogłoszenie zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Bojanów, na stronie www.bojanow.pl w zakładce „Mienie Gminne” oraz na stronie bip.bojanow.pl w zakładce „Nieruchomości”

Sprzedaż.doc

Strona 1 z 11

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

 • tel. (+48 15) 87 08 324,326
 • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor