Rozmiar czcionki
en hu pl

Dzisiaj jest: 19 Marzec 2019    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
Vinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo Slider
 
 
Aktualności Slider wiadomości
 
 

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Bojanów

Dzien Kobiet 2019Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w naszej gminie trwały dwa dni. Uroczystości miały miejsce w Domach Kultury w Stanach – 9 marca i w Przyszowie 10 marca. Jak co roku, lokalne zespoły przygotowały na to, wyjątkowe święto wszystkich pań, bogaty repertuar. W Stanach, jako pierwszy z życzeniami wystąpił Wójt Gminy Bojanów, pan Sławomir Serafin, w swoim krótkim przemówieniu podkreślił doniosłą rolę pań w rodzinach i w ojczyźnie oraz naszej lokalnej społeczności. Kolejno życzenia składali gminni radni oraz Sołtysi ze Stanów i Załęża a także Krystian Marut- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie. Oprócz serdeczności wszystkie panie na widowni otrzymały kwiaty i słodycze. Program artystyczny rozpoczęła Julia Magdziak, piosenką ”Być kobietą”, następnie zaprezentowała się – po raz pierwszy na deskach GOK-u, grupa teatralna „ ad hoc” z Domu Kultury w Przyszowie w spektaklu komediowym „Czekoladki’” autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej, w reżyserii Aliny Cuber. Jest to trzymająca w napięciu historia rodzinna, z wątkiem kryminalnym w tle …. W przedstawieniu udział wzięli: Beata Jurek, Wiktoria Giemza, Kinga Bednarz, Karolina Szczepańska, Alina Cuber i Jacek Janeczko… Następnie wystąpiła Ania Michalska w piosence „Być dla kogoś”, zespół „ Light Show” w magicznym tańcu świateł oraz debiutujący chór dziecięco-młodzieżowy, pod kierunkiem Macieja Preiznera z piosenką „Chodź, pomaluj mój świat”. Kończące program artystyczny „Stanowianki”, porwały widownię i pozostałych uczestników imprezy do wspólnego śpiewania. Imprezom w Stanach i w Przyszowie towarzyszył kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez instruktorki plastyki i rękodzieła z GOK-u; Joannę Stolarz, Monikę Iwaszczuk i Dorotę Szczęch. Szkoda, że następny Dzień Kobiet dopiero za rok

Najlepsze Życzenia dla Kobiet

Dzień Kobiet Róże

Z okazji Święta Kobiet życzę
wszystkim Mieszkankom gminy Bojanów

spełnienia najskrytszych marzeń, dużo zdrowia
i szcz
ęścia w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.
Życzę by każdy nadchodzący dzień przynosił wiele chwil radości i uśmiechu.
Niech ten wyjątkowy nastrój Dnia Kobiet trwa przez cały rok
dodając sił do pokonywania codziennych trudów i obowiązków.

                                                                                                               Sławomir Serafin

                                                                                                             Wójt Gminy Bojanów

Dzień kobiet w GOK

dzien kobietGminny Ośrodek Kultury w Bojanowie zaprasza 9 marca 2019 r. o godz. 16:00 w Domu Kultury w Stanach, oraz 10 marca 2019 r. o godz. 16:00 w Domu Kultury w Przyszowie na Dzień Kobiet.

W programie:

  • zespół śpiewaczy Stanowianki
  • grupa teatralna "AD HOC"
  • grupa taneczna Lightshow
  • chór GOK Bojanów
  • solistki

Usługa Twój e-PIT

epit 2019Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli informuje, iż w ramach promocji usługi Twój e-PIT w dniu 20.02.2019r. o godzinie 12.00 organizuje spotkanie w Urzędzie Gminy Bojanów. Podczas spotkania zostaną przedstawione zasady funkcjonowania i korzystania  przez podatników z nowej usługi Twój e-PIT, ułatwiającej składanie zeznań rocznych PIT-37 i PIT-38 za 2018 rok. W tym dniu będzie można również złożyć zeznanie roczne z wykorzystaniem ww. usługi oraz uzyskać informacje na temat rozliczeń  i  przysługujących ulg podatkowych.   Jednocześnie przypomina się, że wysłanie deklaracji podatkowej elektronicznie to najwygodniejsza i najszybsza forma rozliczenia się z podatków, z której wynika szereg korzyści np. szybszy zwrot nadpłaty, gwarancja formalnej poprawności składanego zeznania, oszczędność czasu związanego z przygotowaniem  i wysłaniem dokumentu. Serdecznie zapraszamy pracowników Urzędu Gminy Bojanów, a także mieszkańców Gminy do udziału w spotkaniu.

Potrójne szczęście w Przyszowie

slajder 2Łucja, Anna i Tymon  – takie imiona wybrali dla swoich pociech Państwo Elżbieta i Przemysław Sowa z Przyszowa . To pierwsze trojaczki w naszej gminie od kilkudziesięciu lat.  W piątek 8 lutego br. Szczęśliwą rodzinę odwiedził Wójt Gminy Bojanów Pan Sławomir Serafin wraz z  pracownikami Urzędu oraz Radnymi z Przyszowa. Rodzice trojaczków otrzymali list gratulacyjny wraz z pakietem powitalnym oraz specjalną wyprawkę – wózek spacerowy triplet. Swoje podarunki dla maluchów przekazały również  jednostki  organizacyjne tj. Dom Opieki Dziennej z Maziarni oraz Gminny Ośrodek Kultury.  Podczas piątkowej wizyty mama maluszków opowiedziała nam o swoim niesamowitym macierzyństwie i dotychczasowych przeżyciach. Pojawienie się jednocześnie trojga dzieci w domu to bowiem niemała rewolucja. Wyzwań w codziennym życiu również nie brakuje, tym bardziej, iż trojaczki mają jeszcze starsze rodzeństwo Dominika i Zuzię.  Od narodzin minęło ponad trzy tygodnie i, jak mówi szczęśliwa mama, maluchy nie sprawiają większych problemów.  Przyjście na świat trojaczków jest wyjątkowym wydarzeniem zapewne nie tylko dla rodziny, ale również dla naszej całej lokalnej społeczności. Rodzicom i maluszkom życzymy przede wszystkim wiele zdrowia oraz mnóstwa radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

2trojaczkitort

Strona 1 z 16

 
 
 
 
lasowiacka.jpglgr.jpgnatura2000.jpgngo.jpgppwow.jpgprow.jpgz.jpg

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Bojanów
37-433 Bojanów, ul. Parkowa 5

  • tel. (+48 15) 87 08 324,326
  • fax. (+48 15) 87 08 326 w. 40
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

logo_BIPlogo_dz_urzedowylogo_dz_ustawlogo_monitor